Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
MalatináHľadať

Memorandum prorodinnej samosprávyVytlačiť

PRS LOGO.jpgDňa 1. februára 2019 obecné zastupiteľstvo uznesením č. 1/19/8 schválilo Memorandum prorodinnej samosprávy. Malatiná sa tak pridala k ostatným obciam a mestám, ktoré môžu prispieť k ochrane rodín a to najmä vytváraním podmienok pre skvalitovanie ich života.

Téma podpory tradičnej rodiny je vysoko aktuálna a potrebná. Hlavným cieľom Memoranda je aby sa miestna samospráva začala aktívnejšie zaoberať problematikou rodiny a svoje rozhodnutia a aktivity viac zamerala na podporu ale aj prezentáciu významu rodiny v našej spoločnosti.

Memorandum prorodinnej samosprávy

Rodina bola, je a bude základnou jednotkou spoločnosti, štátu, mesta a obce.

Samospráva mesta alebo obce prihlásením sa k tomuto memorandu deklaruje svoj záujem stať sa prorodinnou samosprávou.

Prorodinná samospráva je samospráva, ktorá v rámci svojich možností a platných zákonov bude podporovať rodinu vo svojom meste/ obci.

Prorodinná samospráva je samospráva, ktorá pri svojich rozhodnutiach bude prihliadať na to, aký majú tieto rozhodnutia vplyv na rodiny v danom meste/obci.

Prorodinná samospráva bude dbať na vytváranie čo najlepších podmienok pre rodiny a ich podporu vo svojom meste, obci.

Prorodinná samospráva každoročne za účelom oslavy Rodiny, ale aj na prezentáciu návrhov, myšlienok, opatrení prorodinnej politiky samosprávy, zorganizuje kultúrno - spoločenskú akciu vo svojom meste - v obci pod názvom Deň rodiny.

Súhlas GDPR súvisiaci so zverejňovaním fotogarafií

Vážená verejnosť, návštevníci podujatia, prevádzkovateľ – Obec Malatiná, so sídlom Malatiná 148, Malatiná, 02601, IČO: 00314641 si Vás dovoľuje informovať,

Obecné pohrebisko

Mapový portál